Haft koralikowy - spinki i broszki.

Kochani bardzo trudno prowadzić mi regularne wpisy gdy jest tyle do zrobienia. Ostatnio dużo szydełkuję, a większe projekty wymagają poświęcenia większej ilości czasu co skutkuje tym, że muszę po prostu z czegoś zrezygnować, bo sama nie daję rady robić tylu rzeczy naraz. Reasumują trochę się zaniedbałam w pisaniu postów, ale dalej będę je pisać tylko w takich dłuższych odstępach.

W każdym razie już przechodzę do tematu głównego tego posta.
Pewne okoliczności zmuszają do tego by zająć się czymś w czym mistrzem nie jesteś, ale jeśli znajoma prosi i wierzy w ciebie to jest to bardzo motywujące. Tak właśnie od pewnego czasu pomiędzy szydełkowaniem szlifuję haft koralikowy.
Dzięki temu miałam możliwość podziwiania pięknych prac innych artystów i szukania swoich dróg na wykonanie pracy.

Tak wpadłam na pomysł wykonania spinki do włosów imitującą kokardkę. Nie było łatwo, ale się udało.


Jednak nim zabrałam się za tę spinkę do włosów to spróbowałam swych sił w zrobieniu broszki, która miała przypominać ptaszka i kwiatek. Mnie się projekt spodobał, osobie do której powędrował również.Po broszce i spince do włosów przyszedł czas na chwilę relaksu dla mnie oczywiście przy koralikach. W miseczce, na biurku mam koraliki, tak zwane resztki, których jest tak mało, że trudno ich użyć w jakimś większym projekcie. W głowie zrodził się pomysł na kolejnego ptaszka. Powstał bardzo kolorowy z elementem haftu koralikowego wypukłego i przy okazji sporą ilość koralików wykorzystałam, nie zmarnowały się.Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za wszystkie opinie, rady jak również miłe komentarze.

Popularne posty